Ułatwienia dostępu

Aktualności

Dzisiaj uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zwiedzali stolicę małopolski - przepiękny Kraków w ramach projektu "Poznaj Polskę". Zaczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam zobaczyliśmy przepięknie zdobione komnaty królewskie. Ponadto poznaliśmy zasoby Skarbca z najcenniejszym przedmiotem na Wawelu - mieczem "Szczerbcem". Po spacerze na Rynek nastał czas na posilenie się w jednej z tutejszych restauracji. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice. Tam zobaczyliśmy wystawę słynnych polskich malarzy. Dzień zakończyliśmy spacerem po Rynku.

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się wycieczka do Krakowa dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Termin realizacji: 18 października 2023 r. Koszt wycieczki w 80% jest finansowany przez Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20%. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator: Dominika Rutkowska

Kierownik wycieczki: Marlena Krzepisz-Dąbrowska

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września 2023 roku według następującego porządku:

godz. 9.15 - 9.45 oddziały wychowania przedszkolnego - wg harmonogramu

godz. 9.15 - 9.45 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze - wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 11.00 - 11.30 - uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej - wg harmonogramu

godz. 11.00 - 11.30 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy - wg harmonogramu

 

1. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będą prowadzone zajęcia w świetlicach szkolnych oraz w oddziałach przedszkolnych.

2. Nie będą organizowane dowozy busami szkolnymi i obiady.

3. Świetlica w tym dniu nie pracuje

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Nasi uczniowie biorą udział w programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 ? ❤️
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ??
Zadanie realizowane jest ze Środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolejny sukces! Miło nam poinformować, że nasza placówka po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na projekt międzynarodowy. Po zrealizowaniu projektu POWER ponadnarodowa mobilność uczniów przyszedł czas na Erasmus+. Cieszymy się, że grupa naszych uczniów będzie mogła podnosić swoje umiejętności językowe, społeczne i komunikacyjne w szkole w Grecji. Koordynatorami projektu są p. Marta Kalwarczyk oraz p. Marzena Kutkowska.

Wycieczka dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Gniezna, Rogalina i Poznania odbyła się w ramach jednego obszaru tematycznego: „Kultura i Dziedzictwo Narodowe”. Uczestnicy zwiedzili 6 punktów edukacyjnych w województwie wielkopolskim.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie przybyli do Gniezna i zwiedzili Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha, obejrzeli i poznali historię życia i śmierci Św. Wojciecha, która została przedstawiona na Drzwiach Gnieźnieńskich, które są jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Gniezna, ale i Polski. Następnie zwiedzili Rynek Gniezna, przeszli Traktem Królewskim, podziwiając posągi królów Polski i legendarnych władców. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki wybrali się do Rogalina, gdzie zwiedzili Zespół pałacowo-parkowy. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli ogród i park, ze słynnymi dębami: Lechem, Czechem i Rusem. Następnie obejrzeli galerię obrazów i uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”. Po południu uczestnicy pojechali do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie poznali historię jego założenia oraz podziwiali udomowione zwierzęta. Wzięli także udział w konkursie fotograficznym na „Najciekawsze zwierzę”.

Dzień trzeci to Poznań, a w nim historyczny zespół miasta, uznany za Pomnik historii. Uczniowie byli na Ostrowie Tumskim i obejrzeli Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie Stare Miasto, a na nim Rynek z dawnym Ratuszem, Kościołem Farnym. Odwiedzili także Muzeum Narodowe w Poznaniu i podziwiali galerie obrazów, m.in. obrazy J. Malczewskiego czy S. Wyspiańskiego. Nie zabrakło także legendy o Poznańskich Koziołkach i wysłuchaniu Hejnału Poznania.

 

 

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Gniezna, Rogalina i Poznania w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszy dzień wycieczki w pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz zabytkowe Drzwi Gnieźnieńskie. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Spacerując Szlakiem Traktu Królewskiego naszą uwagę przyciągnęły rzeźby królów, nie można przejść obok nich obojętnie, to dzieła sztuki.

Drugi dzień wycieczki to Rogalin. W Rogalinie podziwialiśmy urokliwy zespół pałacowo - parkowy z obszarem dawnego majątku ziemskiego. Zobaczyliśmy piękną galerię obrazów, a w zabytkowym parku pomniki przyrody - Dęby Rogalińskie. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”, która zakończyła się grą.

Trzeci dzień szkolnej wycieczki to zwiedzanie historycznego zespołu miasta Poznania. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, a potem spacer po Starym Mieście: Ratusz, Stary Rynek, Kolegiata Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Poznań to spotkanie historii z nowoczesnością.

 

 

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.  „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się dla uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy trzydniowa wycieczka do Poznania i Gniezna.   

Koszt wycieczki w 80 % jest finansowany przez  Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20 %. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator:  Dominika Rutkowska
Kierownik wycieczki:  PSP Nr 16 - Beata Brzezińska
Kierownik wycieczki: Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Iwona Szałas

Termin realizacji: 24-26 maja 2023 r.

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa pani Emilii Marszałek opublikowanym w najnowszym numerze czasopisma pt. "Razem z Tobą". Artykuł przybliża czytelnikom główne założenia metody Porannego Kręgu.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie "Do Celu” zaprasza na VIII Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”, która odbędzie się 27 kwietnia 2023 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70. Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas tegorocznej konferencji prezentowane będą zasady współpracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przez Certyfikowanego superwizora Stosowanej Analizy Zachowania z wieloletnim doświadczeniem. Poruszony zostanie problem wsparcia dziecka przez inne osoby w rodzinie. Przedstawione zostaną różne strategie, które mają na celu przygotowanie osób z ASD do etapu dorosłości. Analizowane będą zagadnienia wykorzystania nowych technologii w służbie autyzmu. Poruszone zostaną problemy żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Prelegenci wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.
W programie:
- Certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania Beata Ignaczewska, Centrum Terapii Behawioralnej w Gdańsku, "Terapia dziecka w spektrum autyzmu w domu, przedszkolu i szkole -zasady współpracy”.
- mgr Anna Woźniak, mgr Kamila Rzosińska Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne Futurum w Łodzi, "Mój wnuk ma autyzm. Babcia i dziadek jako wsparcie w systemie rodzinnym”.
- dr Izabela Chojnicka, mgr Urszula Wielgat, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego "Nowe technologie w służbie autyzmu: analiza mowy i języka z użyciem technik komputerowych”.
- dr Katarzyna Bąbik-Bronić, Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "Co wiemy o żywieniu dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)?”
- dr Agnieszka Żabińska, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie "Od zaburzeń do samoświadomości. Drogi do spełnionej dorosłości osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Warunki uczestnictwa:
- w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/Zbu8JrsxVSbXzMDt6 do dn. 21.04.2023r.
- udział w konferencji jest płatny - wynosi 150 zł
- konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej
- opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" ul. Lipska 2, 26-600 Radom.
Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać "WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE".
- dodatkowych informacji dotyczących rejestracji oraz warunków uczestnictwa udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 48/ 366-41-31
 
Zapraszamy serdecznie do śledzenia wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/522533336724046 aby być na bieżąco.

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form