Aktualności

Zapraszamy naszych uczniów wraz z rodzicami na bezpłatną wizytę w Normobaris - komora normobaryczna Radom Makowiec. Voucher podarunkowy można odebrać w szkole lub siedzibie firmy, a wizytę umówicie telefonicznie ☎️ 539-305-300

Kochani zachęcamy do przekazania każdego wolnego grosika na pomoc Ani. Zbiórka trwa.

Przed chorobą od 16 lat opiekowała się wraz z nami naszymi uczniami. Każdego dnia niosła pomoc innym, pomagała w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do samodzielnego życia. Teraz ma jedno marzenie, aby wyzdrowieć i znów nieść pomoc innym. Potrzebuję pomocy, aby żyć.

My ze swojej strony zachęcamy do indywidualnego wsparcia na leczenie Ani na stronie zbiórki (link poniżej) i jednocześnie udostępniliśmy specjalną puszkę w naszej placówce do której także można wrzucać każdy wolny grosik. Puszka udostępniona będzie dla Państwa do 17 lipca. Następnie całą kwotę wpłacimy na zbiórkę dla Ani.

Więcej informacji nt. zbiórki tutaj: https://www.siepomaga.pl/ania-koscielniak

 

Nasza szkoła jest jedną z 30 szkół z województwa mazowieckiego, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

Informujemy, że zgodnie z zapisem ujętym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w terminie do 26 czerwca 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

Oznacza to, że w tym okresie nauczyciele i specjaliści w przedszkolu, szkołach oraz w Pracowni WWRD w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu nadal będą prowadzić zajęcie w trybie zdalnym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję regulacje prawne oraz szczegółowe wytyczne sanitarne, które pomogą Państwu w bezpieczny sposób zorganizować pracę placówki.

Kalendarz najważniejszych zmian w systemie oświaty wygląda następująco:

od 18 maja br.:

  • możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkołach policealnych i dla klas III branżowych szkół I stopnia;
  • wznowienie pracy schronisk młodzieżowych i międzyszkolnych ośrodków sportowych, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pałaców kultury oraz innych placówek tego typu;
  • możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju.

Od 25 maja br.:

  • możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;
  • organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych;
  • organizacja konsultacji dla absolwentów, w tym młodzieży ze szkół specjalnych, która w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego;
  • możliwość realizacji staży uczniowskich i praktyk zawodowych przez uczniów klas 3 szkoły branżowej i technikum.

Od 1 czerwca br.:

  • organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

 

Załączniki:

1.      Nowelizacja rozporządzenia MEN 30b

2.      Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30b

3.      Nowelizacja rozporządzenia MEN 30c

4.      Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30c

5.      Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna – plik w wersji word

6.      Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna – plik w wersji pdf

7.      Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół – plik w wersji word

8.      Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół – plik w wersji pdf

9.      Rewalidacja w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół – plik w wersji word

10.   Rewalidacja w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół – plik w wersji pdf

Zgodnie z Zarządzeniem nr 1437/2020 Prezydenta  Miasta Radomia w sprawie rekomendacji zawieszenia zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 18 - Specjalnego im. Świętego Brata Alberta w Radomiu w porozumieniu z organem prowadzącym informuje, że od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 15 maja 2020 r. zajęcia stacjonarne nie zostają wznowione.

 

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia w związku z otwarciem przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych od 6 maja 2020 (kliknij tutaj) oraz ich pierwszą aktualizacją (Wytyczne_GIS_żłobki_przedszkola_Pierwsza_aktualizacja_1_.pdf)

Informujemy, że zgodnie z zapisem ujętym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

Oznacza to, że w tym okresie nauczyciele i specjaliści w przedszkolu, szkołach oraz w Pracowni WWRD w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu nadal będą prowadzić zajęcie w trybie zdalnym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Informujemy, że zgodnie z zapisem ujętym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej do 26 kwietnia 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Oznacza to, że w tym okresie nauczyciele i specjaliści w przedszkolu, szkołach oraz w Pracowni WWRD w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu nadal będą prowadzić zajęcie w trybie zdalnym – ograniczenia  wynikają z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz.U. 2020 r. poz.642)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Sierpień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz