Ułatwienia dostępu

Aktualności

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ul. Lipska 2 oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym ,,Do Celu” zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową  "Wspieramy dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu”, która odbędzie się  24 kwietnia 2024 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70. Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,  logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród  wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas tegorocznej konferencji  koncentrować się będziemy  na kryteriach oceny skuteczności terapii oraz rozróżniania metod naukowych od pseudonaukowych. Przedstawione zostaną metody terapii autyzmu o potwierdzonej naukowo skuteczności. Będzie mowa o zachowaniach trudnych i doborze optymalnych technik pracy z nimi. Zobaczymy nowe spojrzenie na  trening umiejętności społecznych, a także badania nad komunikacją dzieci z autyzmem. A nade wszystko ukazane  zostaną sposoby wspierania uczniów ze spektrum autyzmu.    Prelegenci   wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.

Program Konferencji:

8.00-9.00 Rejestracja uczestników.

9.00 – 9.10  Otwarcie konferencji-dyrektor ZSSiPO w Radomiu Żaneta Kawałek, wystąpienia zaproszonych gości. Przedstawienie programu konferencji- Ewa Pucułek, ZSSiPO w Radomiu.

9.10- 10.10 prof. dr hab. Przemysław Bąbel, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego "Czy perspektywa neuroróżnorodności wyklucza terapię osób z autyzmem? Skuteczność, etyka i wartości w pracy z osobami ze spektrum autyzmu.”

10.10-11.10 Izabela Hnidziuk-Machnica, Fundacja ,,ALEKlasa”, "Spektrum autyzmu- jak rozumieć, jak świadomie wspierać”.

11.10- 11.40 Przerwa kawowa

11.40- 12.40 mgr Paulina Zawadzka, Fundacja ,,Artonomia”, "Trening umiejętności społecznych czy nauka bycia sobą w neurotypowym świecie?”

12.40- 13.40 dr Bernadetta Kosewska, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, "Trudne zachowania w pracy z osobami z ASD. Ustalenie przyczyn zachowań trudnych podstawą doboru optymalnych technik pracy.”

13.40- 14.25 Przerwa kawowa

14.25- 15.25 mgr Ewelina Karabin-Młynarczyk, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, "Komunikacja dzieci z autyzmem- w teorii i praktyce”.

15.30  Podsumowanie konferencji, Ewa Pucułek ZSSiPO w Radomiu. Wydanie zaświadczeń.

  

Warunki uczestnictwa:

- w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy najpóźniej do dn.21.04.2024  r. - udział w konferencji jest płatny- wynosi  150 zł

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej

opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym  "Do Celu" ul. Lipska 2, 26-600 Radom. Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać "WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE".

- dodatkowych informacji dotyczących rejestracji oraz warunków uczestnictwa można uzyskać dzwoniąc do sekretariatu szkoły pod numer telefonu +48 3664131 lub pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Aby być na bieżąco serdecznie zapraszamy do śledzenia wydarzenia na fb: konferencja- najświeższe wiadomości 

Dzisiaj uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zwiedzali stolicę małopolski - przepiękny Kraków w ramach projektu "Poznaj Polskę". Zaczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam zobaczyliśmy przepięknie zdobione komnaty królewskie. Ponadto poznaliśmy zasoby Skarbca z najcenniejszym przedmiotem na Wawelu - mieczem "Szczerbcem". Po spacerze na Rynek nastał czas na posilenie się w jednej z tutejszych restauracji. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice. Tam zobaczyliśmy wystawę słynnych polskich malarzy. Dzień zakończyliśmy spacerem po Rynku.

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się wycieczka do Krakowa dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Termin realizacji: 18 października 2023 r. Koszt wycieczki w 80% jest finansowany przez Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20%. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator: Dominika Rutkowska

Kierownik wycieczki: Marlena Krzepisz-Dąbrowska

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września 2023 roku według następującego porządku:

godz. 9.15 - 9.45 oddziały wychowania przedszkolnego - wg harmonogramu

godz. 9.15 - 9.45 uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze - wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 11.00 - 11.30 - uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej - wg harmonogramu

godz. 11.00 - 11.30 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy - wg harmonogramu

 

1. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będą prowadzone zajęcia w świetlicach szkolnych oraz w oddziałach przedszkolnych.

2. Nie będą organizowane dowozy busami szkolnymi i obiady.

3. Świetlica w tym dniu nie pracuje

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Nasi uczniowie biorą udział w programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 ? ❤️
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ??
Zadanie realizowane jest ze Środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolejny sukces! Miło nam poinformować, że nasza placówka po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na projekt międzynarodowy. Po zrealizowaniu projektu POWER ponadnarodowa mobilność uczniów przyszedł czas na Erasmus+. Cieszymy się, że grupa naszych uczniów będzie mogła podnosić swoje umiejętności językowe, społeczne i komunikacyjne w szkole w Grecji. Koordynatorami projektu są p. Marta Kalwarczyk oraz p. Marzena Kutkowska.

Wycieczka dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Gniezna, Rogalina i Poznania odbyła się w ramach jednego obszaru tematycznego: „Kultura i Dziedzictwo Narodowe”. Uczestnicy zwiedzili 6 punktów edukacyjnych w województwie wielkopolskim.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie przybyli do Gniezna i zwiedzili Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha, obejrzeli i poznali historię życia i śmierci Św. Wojciecha, która została przedstawiona na Drzwiach Gnieźnieńskich, które są jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Gniezna, ale i Polski. Następnie zwiedzili Rynek Gniezna, przeszli Traktem Królewskim, podziwiając posągi królów Polski i legendarnych władców. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki wybrali się do Rogalina, gdzie zwiedzili Zespół pałacowo-parkowy. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli ogród i park, ze słynnymi dębami: Lechem, Czechem i Rusem. Następnie obejrzeli galerię obrazów i uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”. Po południu uczestnicy pojechali do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie poznali historię jego założenia oraz podziwiali udomowione zwierzęta. Wzięli także udział w konkursie fotograficznym na „Najciekawsze zwierzę”.

Dzień trzeci to Poznań, a w nim historyczny zespół miasta, uznany za Pomnik historii. Uczniowie byli na Ostrowie Tumskim i obejrzeli Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie Stare Miasto, a na nim Rynek z dawnym Ratuszem, Kościołem Farnym. Odwiedzili także Muzeum Narodowe w Poznaniu i podziwiali galerie obrazów, m.in. obrazy J. Malczewskiego czy S. Wyspiańskiego. Nie zabrakło także legendy o Poznańskich Koziołkach i wysłuchaniu Hejnału Poznania.

 

 

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Gniezna, Rogalina i Poznania w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszy dzień wycieczki w pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz zabytkowe Drzwi Gnieźnieńskie. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Spacerując Szlakiem Traktu Królewskiego naszą uwagę przyciągnęły rzeźby królów, nie można przejść obok nich obojętnie, to dzieła sztuki.

Drugi dzień wycieczki to Rogalin. W Rogalinie podziwialiśmy urokliwy zespół pałacowo - parkowy z obszarem dawnego majątku ziemskiego. Zobaczyliśmy piękną galerię obrazów, a w zabytkowym parku pomniki przyrody - Dęby Rogalińskie. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”, która zakończyła się grą.

Trzeci dzień szkolnej wycieczki to zwiedzanie historycznego zespołu miasta Poznania. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, a potem spacer po Starym Mieście: Ratusz, Stary Rynek, Kolegiata Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Poznań to spotkanie historii z nowoczesnością.

 

 

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.  „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się dla uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy trzydniowa wycieczka do Poznania i Gniezna.   

Koszt wycieczki w 80 % jest finansowany przez  Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20 %. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator:  Dominika Rutkowska
Kierownik wycieczki:  PSP Nr 16 - Beata Brzezińska
Kierownik wycieczki: Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Iwona Szałas

Termin realizacji: 24-26 maja 2023 r.

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa pani Emilii Marszałek opublikowanym w najnowszym numerze czasopisma pt. "Razem z Tobą". Artykuł przybliża czytelnikom główne założenia metody Porannego Kręgu.

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form