Ułatwienia dostępu

Aktualności

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" im. Św. Brata Alberta w Radomiu w ramach zadania organizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej napisało i realizowało projekt dotyczący osób dorosłych ze spektrum autyzmu pt. "Szansa na lepsze życie". W ramach projektu powstał spot społeczny, który ma na celu poszerzenie świadomości społeczeństwa na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu serdecznie zaprasza na VII Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”, który odbędzie się w czwartek 26.01.2023 r. w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 czerwca 70.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września według następującego porządku:

godz. 8.30 - 9.00 oddziały wychowania przedszkolnego wg harmonogramu

godz. 9.00 - 9.30 uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze wg harmonogramu

godz. 9.30 - 10.00 uczniowie klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 10.45 - 11.15 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wg harmonogramu

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będą prowadzone zajęcia w świetlicach szkolnych oraz w oddziałach przedszkolnych.

Nie będą organizowane dowozy busami szkolnymi i obiady.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie "Szansa na lepsze życie".

Głównym celem zadania jest aktywizacja i dostosowanie społeczne dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu oraz poprawa dobrostanu psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do zróżnicowanych form oparcia i pomocy. Podczas projektu beneficjenci nauczą się rozpoznawać i radzić sobie z emocjami, będą doskonalić umiejętności społeczne i zawodowe, w także będą mieli możliwość konsultacji psychologicznej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Stowarzyszenia Do Celu http://docelu.radom.pl/index.php/8-aktualnosci/63-projekt-szansa-na-lepsze-zycie

 

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych im. Św. Brata Alberta w Radomiu otrzymał pozytywną ocenę wniosku złożonego w ramach projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – w czwartym naborze
 
szkolni koordynatorzy: Marzena Kutkowska, Marta Kalwarczyk
 
Tytuł projektu: ,,Wędrówka przez dwa kraje”
 
Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, przy współpracy z litewską szkołą  planuje zrealizowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego, wzmacniającego kluczowe kompetencje uczniów i nauczycieli obu szkół. Realizacja projektu poszerzy wiedzę i umiejętności uczestników w obszarze językowym, cyfrowym, kulturowym, a także przede wszystkim pokaże, że współpraca pomiędzy uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a uczniami w normie intelektualnej jest możliwa i może przynieść wymierne korzyści dla obu grup. W ramach projektu 10 uczniów naszej szkoły weźmie udział w atrakcyjnych zajęciach przeprowadzonych w trakcie 7  dniowego wyjazdu na Litwę. Efektem współpracy będzie stworzenie bloga dokumentującego przebieg projektu. Oprócz zdobytych doświadczeń i nowej wiedzy, w ramach realizacji projektu uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i certyfikaty.
 
Czas trwania projektu: 02.06.2022-01.12.2022

  1. Regulamin rekrutacji
  2. Karta zgłoszeniowa
  3. Protokół rekrutacji

Link do Bloga z wyjazdu: https://zssipo.wixsite.com/powerblog

Wizyta w PSP3: https://www.facebook.com/zssipo/posts/854947639086731

Prezentacja: https://www.facebook.com/zssipo/posts/pfbid0...

Broszura: broszura_lietuva.pdf

Powerpoint: litwa.ppsx

Media:

https://www.eska.pl/radom/uczniowie-radomskiej-szkoly-specjalnej-wzieli-udzial-w-miedzynarodowym-projekcie.html

https://radioradom.pl/gosc-dnia-marzena-kutkowska-i-marta-kalwarczyk

STARTUJEMY ⏰ Od dziś do 21 czerwca mogą Państwo oddać swoje 3pkt. na projekt nr 1️⃣5️⃣0️⃣ "Bus do zadań specjalnych" dla naszej placówki.
Bez wychodzenia z domu!
Wejdź na stronę www.konsultacje.radom.pl i zaznacz ✅ 3pkt. przy pozycji 1️⃣5️⃣0️⃣. Wpisz swoję imię i nazwisko, nr telefonu, zaznacz zgody.
SMSem otrzymasz kod który należy wpisać i GOTOWE!
Dziękujemy za każdy oddany głos.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Do Celu” im. Św. Brata Alberta zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Autyzm – co myślą o nim osoby ze spektrum autyzmu?”, która odbędzie się 19.05.2022r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu przy ul. 25 czerwca 70.

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Logopedy 7 marca 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów - przedszkolnego konkursu logopedycznego pt. „Dmuchaj z wyobraźnią” i szkolnego konkursu logopedyczno-plastycznego pt. „Słowa malowane”.

Zbieramy dary dla uchodźców z Ukrainy.
Szczególnie dla małych dzieci - pampersy, słoiczki z jedzeniem, kaszki, przybory toaletowe
Artykuły można dostarczać do gabinetu pedagoga pokój 107A

Lista najpotrzebniejszych rzeczy:
lekarstwa: na gardło, na uspokojenie, nożyczki (ratownicze), opaski uciskowe,
chemia: antyperspiranty, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, szczotki do włosów, maszynki do golenia, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu, kremy, proszki do prania, płyny do płukania, proszki dla dzieci (dla alergików), płyny do mycia naczyń, gąbki do mycia naczyń, papier toaletowy.
jedzenie: olej, sól, pieprz, mleko UHT, mleko w proszku dla małych dzieci, mąka, płatki dla dzieci.
bielizna (nowa), piżamy, klapki, kapcie.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

Szanowni Państwo!
Hipoterapia to jedna z tych form rewalidacji, którą szczególnie uwielbiają nasi uczniowie. Niestety koń Wiwat osiągnął sędziwy wiek - 20 lat i nie jest już w stanie tak ciężko pracować. Szkoła nie ma możliwości zakupu kolejnego konia, żeby nasi uczniowie w dalszym ciągu mogli korzystać z tej formy wsparcia.
Z pomocą przyszło Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu", które działa przy naszej szkole. Została założona internetowa zrzutka pieniędzy na zakup konia, którą udostępniamy poniżej. Im więcej osób zaangażuje się w zbiórkę, tym szybciej zabezpieczymy dzieciom tę jakże cenną formę zajęć rewalidacyjnych.

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Luty 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz