Ułatwienia dostępu

Aktualności

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.  „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się dla uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy trzydniowa wycieczka do Poznania i Gniezna.   

Koszt wycieczki w 80 % jest finansowany przez  Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20 %. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator:  Dominika Rutkowska
Kierownik wycieczki:  PSP Nr 16 - Beata Brzezińska
Kierownik wycieczki: Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Iwona Szałas

Termin realizacji: 24-26 maja 2023 r.

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa pani Emilii Marszałek opublikowanym w najnowszym numerze czasopisma pt. "Razem z Tobą". Artykuł przybliża czytelnikom główne założenia metody Porannego Kręgu.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie "Do Celu” zaprasza na VIII Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”, która odbędzie się 27 kwietnia 2023 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70. Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas tegorocznej konferencji prezentowane będą zasady współpracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przez Certyfikowanego superwizora Stosowanej Analizy Zachowania z wieloletnim doświadczeniem. Poruszony zostanie problem wsparcia dziecka przez inne osoby w rodzinie. Przedstawione zostaną różne strategie, które mają na celu przygotowanie osób z ASD do etapu dorosłości. Analizowane będą zagadnienia wykorzystania nowych technologii w służbie autyzmu. Poruszone zostaną problemy żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Prelegenci wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.
W programie:
- Certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania Beata Ignaczewska, Centrum Terapii Behawioralnej w Gdańsku, "Terapia dziecka w spektrum autyzmu w domu, przedszkolu i szkole -zasady współpracy”.
- mgr Anna Woźniak, mgr Kamila Rzosińska Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne Futurum w Łodzi, "Mój wnuk ma autyzm. Babcia i dziadek jako wsparcie w systemie rodzinnym”.
- dr Izabela Chojnicka, mgr Urszula Wielgat, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego "Nowe technologie w służbie autyzmu: analiza mowy i języka z użyciem technik komputerowych”.
- dr Katarzyna Bąbik-Bronić, Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "Co wiemy o żywieniu dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)?”
- dr Agnieszka Żabińska, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie "Od zaburzeń do samoświadomości. Drogi do spełnionej dorosłości osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Warunki uczestnictwa:
- w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/Zbu8JrsxVSbXzMDt6 do dn. 21.04.2023r.
- udział w konferencji jest płatny - wynosi 150 zł
- konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej
- opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" ul. Lipska 2, 26-600 Radom.
Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać "WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE".
- dodatkowych informacji dotyczących rejestracji oraz warunków uczestnictwa udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 48/ 366-41-31
 
Zapraszamy serdecznie do śledzenia wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/522533336724046 aby być na bieżąco.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" im. Św. Brata Alberta w Radomiu w ramach zadania organizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej napisało i realizowało projekt dotyczący osób dorosłych ze spektrum autyzmu pt. "Szansa na lepsze życie". W ramach projektu powstał spot społeczny, który ma na celu poszerzenie świadomości społeczeństwa na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu serdecznie zaprasza na VII Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”, który odbędzie się w czwartek 26.01.2023 r. w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 czerwca 70.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 września według następującego porządku:

godz. 8.30 - 9.00 oddziały wychowania przedszkolnego wg harmonogramu

godz. 9.00 - 9.30 uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej oraz oddziały rewalidacyjno – wychowawcze wg harmonogramu

godz. 9.30 - 10.00 uczniowie klas 4 - 8 Szkoły Podstawowej wg harmonogramu

godz. 10.00 -10.45 Msza św. w kościele p/w Świętego Brata Alberta

godz. 10.45 - 11.15 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wg harmonogramu

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego nie będą prowadzone zajęcia w świetlicach szkolnych oraz w oddziałach przedszkolnych.

Nie będą organizowane dowozy busami szkolnymi i obiady.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, DZIECI I RODZICÓW

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie "Szansa na lepsze życie".

Głównym celem zadania jest aktywizacja i dostosowanie społeczne dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu oraz poprawa dobrostanu psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do zróżnicowanych form oparcia i pomocy. Podczas projektu beneficjenci nauczą się rozpoznawać i radzić sobie z emocjami, będą doskonalić umiejętności społeczne i zawodowe, w także będą mieli możliwość konsultacji psychologicznej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu Stowarzyszenia Do Celu http://docelu.radom.pl/index.php/8-aktualnosci/63-projekt-szansa-na-lepsze-zycie

 

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych im. Św. Brata Alberta w Radomiu otrzymał pozytywną ocenę wniosku złożonego w ramach projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – w czwartym naborze
 
szkolni koordynatorzy: Marzena Kutkowska, Marta Kalwarczyk
 
Tytuł projektu: ,,Wędrówka przez dwa kraje”
 
Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, przy współpracy z litewską szkołą  planuje zrealizowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego, wzmacniającego kluczowe kompetencje uczniów i nauczycieli obu szkół. Realizacja projektu poszerzy wiedzę i umiejętności uczestników w obszarze językowym, cyfrowym, kulturowym, a także przede wszystkim pokaże, że współpraca pomiędzy uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a uczniami w normie intelektualnej jest możliwa i może przynieść wymierne korzyści dla obu grup. W ramach projektu 10 uczniów naszej szkoły weźmie udział w atrakcyjnych zajęciach przeprowadzonych w trakcie 7  dniowego wyjazdu na Litwę. Efektem współpracy będzie stworzenie bloga dokumentującego przebieg projektu. Oprócz zdobytych doświadczeń i nowej wiedzy, w ramach realizacji projektu uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i certyfikaty.
 
Czas trwania projektu: 02.06.2022-01.12.2022

  1. Regulamin rekrutacji
  2. Karta zgłoszeniowa
  3. Protokół rekrutacji

Link do Bloga z wyjazdu: https://zssipo.wixsite.com/powerblog

Wizyta w PSP3: https://www.facebook.com/zssipo/posts/854947639086731

Prezentacja: https://www.facebook.com/zssipo/posts/pfbid0...

Broszura: broszura_lietuva.pdf

Powerpoint: litwa.ppsx

Media:

https://www.eska.pl/radom/uczniowie-radomskiej-szkoly-specjalnej-wzieli-udzial-w-miedzynarodowym-projekcie.html

https://radioradom.pl/gosc-dnia-marzena-kutkowska-i-marta-kalwarczyk

STARTUJEMY ⏰ Od dziś do 21 czerwca mogą Państwo oddać swoje 3pkt. na projekt nr 1️⃣5️⃣0️⃣ "Bus do zadań specjalnych" dla naszej placówki.
Bez wychodzenia z domu!
Wejdź na stronę www.konsultacje.radom.pl i zaznacz ✅ 3pkt. przy pozycji 1️⃣5️⃣0️⃣. Wpisz swoję imię i nazwisko, nr telefonu, zaznacz zgody.
SMSem otrzymasz kod który należy wpisać i GOTOWE!
Dziękujemy za każdy oddany głos.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Do Celu” im. Św. Brata Alberta zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Autyzm – co myślą o nim osoby ze spektrum autyzmu?”, która odbędzie się 19.05.2022r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu przy ul. 25 czerwca 70.

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Maj 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form