Aktualności

07 grudzień

Praktyki uczniowskie

Od listopada 2012r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczą w praktykach uczniowskich w PPUH „Radkom”.  Po nawiązaniu przez dyrektora szkoły, Krzysztofa Sońtę, współpracy z  Zarządem  PPUH „Radkom” i podpisaniu porozumienia w sprawie odbywania praktyk, uczniowie wyposażeni w odzież i obuwie ochronne oraz posiadający odpowiednie szczepienia, za zgodą rodziców, uczestniczą  raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych w praktykach na terenie  firmy „Radkom”. Uczniowie pod opieką nauczycieli pomagają w segregacji surowców wtórnych.

Celem organizowania praktyk dla uczniów naszej szkoły  jest:
- kształtowanie właściwych postaw wobec pracy
- przyswajanie podstawowej wiedzy o pracy i poznawanie typowych sytuacji związanych z pracą
- uczenie wykonywania różnych prac, w tym porządkowych i pomocniczych
- opanowanie podstawowych umiejętności i czynności pracy
- przygotowanie do podjęcia samodzielnej lub wspomaganej pracy na określonym stanowisku na wolnym lub chronionym rynku pracy.

Zgodnie z napisanym przez nauczycieli Programem praktyk uczniowskich, poszerzył się zakres prac wykonywanych przez uczniów. Oprócz segregacji surowców wtórnych, nasi uczniowie, pod kierunkiem wytypowanych pracowników RADKOM-u oraz nauczycieli, kształcą swe umiejętności w zakresie prac porządkowych i ogrodniczych.  W zależności od pory roku,  uczniowie odśnieżają i oczyszczają  chodniki i parkingi, porządkują tereny zielone w obrębie zakładu i okolic.

 

Czytany 1201 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 styczeń 2015 10:39
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: ZEBRANIA Z RODZICAMI »

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz