Ułatwienia dostępu

Aktualności

25 kwiecień

Zajęcia warsztatowe dla rodziców

19 kwietnia 2016 roku odbyły się spotkania warsztatowe dla rodziców w ramach zajęć grupowych – socjoterapeutycznych (w I i II grupie).

 

„Metoda socjoterapii na zajęciach grupowych dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera.”

„Socjoterapia jest bezpośrednią formą pomocy adresowaną do dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania. Udział w zajęciach jest okazją do kształtowania nowych sposobów zachowania oraz nabywania nowych umiejętności interpersonalnych.

Zajęcia socjoterapeutyczne mają charakter spotkań grupowych, na które składają się odpowiednio dobrane gry, zabawy i ćwiczenia a różne techniki pracy z grupą: (spotkanie w kręgu, rundka, „burza mózgów”, rysunek) umożliwiają uczestnikom dzielenie się z innymi własnymi doświadczeniami, ułatwiają kontakt wzrokowy, dają możliwość nawiązania kontaktu emocjonalnego”.

Poprzez odpowiednio dobrane gry, zabawy ruchowe, ćwiczenia w podgrupach rodzice i dzieci poznawali siebie, uczyli się rozumieć własne potrzeby, uczyli aktywizować się, koncentrować, odprężać, redukować napięcie emocjonalne a także współpracować i współdziałać ze sobą. Zaprezentowane na zajęciach różnorodne techniki socjoterapeutyczne pomogły uczestnikom spotkania uświadomić sobie własne trudności i ograniczenia jak również własny potencjał oraz możliwości zmiany.

Rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podziękowali za zorganizowanie spotkania warsztatowego, które było cennym doświadczeniem, okazją do poznania swoich mocnych stron oraz przepracowania osobistych trudności w życzliwej, przyjaznej atmosferze.

Radość z zajęć otwartych miały także dzieci, dla których obecność mamy lub taty w szkole ma wyjątkową wartość (wzmacnia poczucie więzi i głębokich relacji, stymuluje i rozwija w dziecku pozytywny obraz samego siebie, eliminuje dystans dorosły - dziecko).

 

Opracowała: Beata Brzezińska

Galeria:

Czytany 1406 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 kwiecień 2016 17:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Maj 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form