Ułatwienia dostępu

Aktualności

15 maj

"Poznajemy się" zajęcia socjoterapeutyczne w poradni

„POZNAJEMY SIĘ”

Zajęcia grupowe - socjoterapeutyczne z udziałem rodziców podopiecznych poradni.

…. „Często zastanawiam się czy jestem uważnym  rodzicem?”..... „Nie zawsze wiem jak postępować w określonej sytuacji?”…. „Jak zareagować inaczej?”… „Czy dostarczam wystarczająco uwagi mojemu dziecku?”…

Dla  rodziców, poszukujących odpowiedzi na te pytania, którzy chcieli nauczyć się budować lepsze relacje ze swoimi dziećmi zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia grupowe – socjoterapeutyczne. Miały one charakter warsztatowy. Składały się w dużej mierze z ćwiczeń, które wymagały czynnego i aktywnego udziału uczestników, skłaniały do refleksji nad samym sobą i zachęcały do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń. Były okazją do nabycia umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, nawiązania pozytywnych relacji  oraz odreagowania napięć i emocji.

Różnorodne aktywności i działania w kręgu pozwoliły uczestnikom zajęć dokonać oceny
i weryfikacji swoich zachowań oraz sądów na temat siebie i rzeczywistości, dostrzegli oni swoje mocne strony, wzmocnili poczucie własnej wartości.

Spotkania grupowe  mają znaczącą wartość ponieważ wykorzystują element wsparcia jaki dają sobie  nawzajem uczestnicy oraz uświadamiają, że odpowiedzi na wszelkie pytania są w każdym z nas, trzeba tylko wsłuchać się w siebie, sięgnąć głębiej, aby je odnaleźć.

Beata Brzezińska - oligofrenopedagog

 

Czytany 1486 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 maj 2017 07:42
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form