Ułatwienia dostępu

Aktualności

06 luty

III Przegląd Kolęd i Pastorałek "Muzyczne Anioły"

III Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”  odbył się 17 stycznia 2019r. w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

Niesamowite widowisko stworzone dzięki naszym uczestnikom, których w tym roku było aż 100! Od słodkich przedszkolaków po dorosłe, zdolne osoby. Wszyscy oczarowali nas pięknym śpiewem, świetnym przygotowaniem do występu oraz zaangażowaniem.

Tegoroczne kolędowanie odbyło się pod honorowym patronatem ks. bp Piotra Turzyńskiego, Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego oraz Komendanta Miejskiej Policji w Radomiu – Sławomira Reka.  Jury obradowało w składzie: ks. Andrzej Tuszyński - prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, Pan Marek Zdyb –  współzałożyciel Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso, Żaneta Kawałek – oligofrenopedagog sekretarz jury.

Na początek zaśpiewała dla zgromadzonych Klaudia Jakubczyk – laureatka I miejsca i nagrody specjalnej na międzynarodowym konkursie Golden Voice, kilkukrotnie nagradzana nagrodami Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni, Piosenki Patriotycznej i Tańca Ludowego. Wokalistce towarzyszyła Anna Szałas – absolwentka Szkół Muzycznych w Radomiu, uczennica 6 LO. (skrzypce).

Drugie wystąpienie muzyczne to swoisty „pojedynek”, który stoczyła Anny Szałas (skrzypce) z Janem Kochanowskim (gitara).

Celem Przeglądu była integracja środowiska osób niepełnosprawnych, umuzykalnianie osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych, podtrzymywanie polskiej tradycji kolędowania, wpływanie na emocje uczestników poprzez czynne obcowanie z muzyką, wymiana doświadczeń między terapeutami, wzmacnianie poczucia własnej wartości osób niepełnosprawnych. Było to niezwykłe spotkanie, przepełnione pozytywnymi emocjami, w których przeżywaliśmy piękne refleksyjne chwile i poczucie, że warto być dla innych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy naszym Sponsorom, dzięki którym uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody:

Duszpasterstwo Akademickie

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej –Dyrektor  Towarzystwa Wiedzy Powszechnej oddział w Radomiu

Durr Poland – Pani Maria Wciślik

MGębski (firma transportowa) – Pan Mariusz Gębski

Mantrans (firma transportowa) – Pan Mariusz Chełmiński

RadInwest – Pan Jacek Słabiak

Zakłady Automatyki – Kombud S.A – Pan Kazimierz Frąk

Auchan – Pan Bartosz Bąk

Smaczek z Doliny Radomki – Pani Monika Bankiewicz

Piekarnia Chełmińska – Pani Beata Chełmińska

Kratki PL – Pan Marek Bal

Danka Hurt Detal – Pani Danuta Wieczorek

Świat Dziecka – Pan Janusz Kowalski

Drukpoint – Pan Rafał Zagożdżon

 

 

Relacje:

"Muzyczne Anioły 2019" na facebooku (kliknij)

Media:

https://radioplus.com.pl/kultura/koleduja-po-anielsku-35371

https://echodnia.eu/radomskie/radom-w-resursie-odbyl-sie-iii-przeglad-koled-i-pastoralek-osob-niepelnosprawnych-muzyczne-anioly/ar/13818121

http://www.grojec.pl/aktualnosci/806

http://dami24.pl/rozrywka/item/13980-muzyczne-anioly-zagoscily-w-resursie

http://zsi.radom.pl/iii-przeglad-koled-i-pastoralek-osob-niepelnosprawnych/

 

 

 

Czytany 1356 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 luty 2019 20:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Październik 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form