Aktualności

14 czerwiec

Moja Mała Ojczyzna

Program patriotyczny „Moja Mała Ojczyzna” realizowany był w klasie 5 a i 7 a (od kwietnia do maja).

Program promował postawę patriotyczną oraz kształtował poczucie przynależności regionalnej. Wszelkie działania edukacyjne zmierzały do zainteresowania uczniów własnym miastem oraz zagadnieniami dotyczącymi historii, kultury i tradycji. W czasie realizacji treści programowych wykorzystywano aktywizujące metody nauczania: wycieczki, quizy, konkursy pogłębiające wiedzę na temat regionu, kraju, dyskusje, rozmowy, metody praktycznego działania.

Uczniowie na poszczególnych wycieczkach edukacyjnych zapoznawali się z historią i najważniejszymi zabytkami Radomia, poznawali jego urokliwe miejsca (Grodzisko Piotrówka, kościół św. Wacława, Rynek Starego Miasta, dom Gąski i Esterki, Ratusz, kościół św. Jana, klasztor i kościół oo. Bernardynów - jeden z najlepiej zachowanych kompleksów klasztornych w Polsce, kościół garnizonowy, Urząd Miejski, kościół Opieki NMP – Katedra).

Odkrywali skarby i tajemnice miasta poprzez udział w lekcji muzealnej. Obejrzeli wystawę dzieł malarskich J. Malczewskiego. Poznali sylwetkę wielkiego poety ziemi radomskiej- Jana Kochanowskiego. Dodatkową atrakcją było spotkanie czytelnicze przy pomniku.

Uczniowie uczestniczyli w quizie patriotycznym, quizie sprawdzającym wiedzę o mieście Radom. Po każdej wycieczce wykonywali prace plastyczne, została zorganizowana klasowa wystawa prac przedstawiających zabytki Radomia.

Program rozbudził aktywność poznawczą uczniów, zainteresował najbliższym środowiskiem – “Małą Ojczyzną”. Rozwinął ich tożsamość lokalną, postawę patriotyczną. Nauczył współpracy w grupie. Był to aktywny czas spotkań z tradycją i kulturą.

Beata Brzezińska, Iwona Szałas

 

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 czerwiec 2019 18:41
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz