Aktualności

19 czerwiec

Uroczystość nadania imienia przedszkolu i szkołom.

Uchwałą Rady Miejskiej nr XII/131/2019  z dnia 25 marca 2019 roku nadano imię Świętego Brata Alberta Publicznemu Przedszkolu Specjalnemu Nr 18, Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 16 i Publicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wchodzącym w skład Zespołu Szkół specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.

Uroczystość nadania imienia patrona przedszkolu i szkołom wchodzącym w skład ZSSiPO odbyła się 12 czerwca 2019 roku. Rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. odprawioną w kościele pw. Św. Brata Alberta w Radomiu, której przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik. W czasie mszy został poświęcony sztandar i obraz z wizerunkiem patrona. Dalsze części odbyły się na Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga
w Radomiu. Uroczystość prowadziła p. Joanna Stachurska-Ruszkowska redaktor naczelny Radia Radom i p. Anna Zgrzebniak wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych. Na uroczystość przybyli m.in.: p. Karol Semik wiceprezydent Miasta Radomia, p. Małgorzata Piszczek z-ca dyr Delegatury Mazowieckiego Kuratora Oświaty
w Radomiu, ks. dziekan Marek Janas proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta, ks. Marian Ślusarczyk, p. Elżbieta Skoczek przewodnicząca międzyzakładowej komisji NSZZ „Solidarność”, p. Marcin Gierczak dyr Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, p. Anna Klas-Markiewicz prodziekan ds. współpracy z zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Po powitaniu gości odśpiewano hymn Polski. Pan Krzysztof Sońta dyrektor ZSSiPO wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię placówki.
W dalszej części p. Karol Semik wiece prezydent Miasta Radomia potwierdził nadanie imienia Świętego Brata Alberta placówkom wchodzącym w skład ZSSiPO. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru społeczności szkolnej. Fundatorem sztandaru jest Prezydent Miasta Radomia p. Radosław Witkowski. Pan dyrektor ZSSiPO otrzymał sztandar z rąk wiceprezydenta p. Karola Semika, i przekazał go pocztowi sztandarowemu. Społeczność szkolną reprezentowali: Wiktoria Kołodziejczyk, Ewelina Seta, chorąży pocztu p. Błażej Nogalski oraz rodzice p. Marta Musiał i p. Alina Gwizd. Z pomocą rodzica odbyła się prezentacja sztandaru. Później przedstawiciele uczniów i dzieci uczęszczających do przedszkola, szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy: Zofia Dąbrowska, Miłosz Grzebuła, Natalia Kołodziejczyk, Anna Pyszczak, Igor Wilk, Szymon Prędkiewicz
i Damian Doliński złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Następnie ks. dziekan Marek Janas fundator obrazu z wizerunkiem patrona przekazał dzieło placówce. Nastąpiły przemówienia gości. Pan Karol Semik wiceprezydent Miasta Radomia przekazał na ręce dyrektora ZSSiPO pamiątkowy ryngraf od prezydenta Miasta Radomia p. Radosława Witkowskiego. Wręczył także nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w pracy dydaktycznej i wychowawczej p. Krzysztofowi Sońcie, p. Danucie Czubak
i p. Małgorzacie Szary. Głos zabrali również: p. Małgorzata Piszczek, p. Anna Klas-Markiewicz. Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego. Część artystyczną rozpoczął spektakl pt. „Odnaleźć powołanie. Opowieść o przemianie duchowej Alberta Chmielowskiego” przygotowany przez młodzież z PSP Nr 3 pod kierunkiem p. Edyty Duliniec i p. Agnieszki Sołśni. Następnie odbył się koncert słowno-muzyczny pt. „Być dobrym jak chleb – Brat Albert” z udziałem aktora Jerzego Treli i śpiewaczki Katarzyny Szary – projekt autorski pianisty i kompozytora p. Roberta Grudnia. Po części artystycznej nastąpiły podziękowania i zaproszenie na poczęstunek. Bufet serwowany był w foyer Sali Koncertowej. Na tym uroczystość się zakończyła.

Patronat honorowy nad uroczystością objęli:
Biskup Radomski
Mazowiecki Kurator Oświaty
Prezydent Miasta Radomia

Patronat medialny sprawowali:
Radio Radom
Telewizja Zebrra
Radomska Grupa Mediowa

Organizację uroczystości wsparli finansowo:
Maciej Lewandowski, Witold Lewandowski; RADWAG Wagi Elektroniczne
Rafał Makowski; Remar Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe
Radosław Krupa; Siti-Pol sp. z o.o.

Z okazji nadania imienia Świętego Brata Alberta Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych otrzymał pamiątkowe gratulacje i upominki od:
- dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidowmych i Słabo Widzących,
- dyrekcji Publicznego Przedszkola Nr 16,
- kierownictwa Publicznej Poradni Pszychologiczno-Pedagogicznej Nr2
- kierownictwa Publicznej Porani Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3,
- dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21
- dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 26,
- kierownictwa Studium Doskonalenia Kadr Oświatowych
- kierownictwa Warsztatów Terapii Zajęciowej „Do Celu”

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, artystom, sponsorom i wszystkim przybyłym gościom.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy ZSSiPO.

 

 

Czytany 421 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 lipiec 2019 11:32
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Lipiec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz