Aktualności

02 kwiecień

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2015 – już kolejny raz obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD)

– to wyjątkowe święto obchodzimy corocznie, a jego inicjatorką jest Jej Wysokość Mozah, małżonki emira z Kataru Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 i opublikowaną 21 stycznia 2008 roku. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają na celu podnoszenie poziomu wiedzy społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Wizja i wiele inicjatyw Jej Wysokości pomogły w realizacji praw osób z autyzmem na całym świecie.

W swoim przesłaniu z dnia 2 kwietnia 2012 sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślił, że:

„ Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić
do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby
z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka
i podstawowe wolności.”

Wiele budynków w Polsce i na świecie zostanie podświetlonych na niebiesko. Ogólnoświatowa inicjatywa "Na niebiesko dla autyzmu" rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

zaswiec sie na niebiesko

Stałe zwięk­sza­nie po­zio­mu wie­dzy na temat au­ty­zmu jest nie­zwykle waż­nym za­daniem, dla­te­go go­rą­co za­chę­ca­my wszyst­kich do zapoznania się cyklem ciekawych artykułów, porad i materiałów. Przez cały kwie­cień będziemy propagować wie­dzę na temat au­ty­zmu, dzielić się doświadczeniem. Celem naszych działań jest pomoc w zro­zu­mie­niu istoty autyzmu i uwraż­li­wie­nie na pro­ble­my osób, które są nim dotknięte.

O tym, na czym dokładnie polega autyzm, w jaki sposób, dzięki odpowiednim metodom
i wiedzy specjalistów możemy dać dziecku cierpiącemu na autyzm szansę na rozwój, będziecie się mogli Państwo dowiedzieć z cyklu artykułów, które w kwietniu zamieszczane będą na stronie internetowej naszej placówki na stronie poradni (kliknij TUTAJ).

Zapraszamy również na Dni Otwarte w Specjalistyczne Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem i z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu. (więcej szczegółów wkrótce na naszej stronie)

 

Czytany 1219 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 kwiecień 2015 09:23
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Październik 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz