Ułatwienia dostępu

Aktualności

10 marzec

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu oraz Stowarzyszenie "Do Celu” zaprasza na VIII Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”, która odbędzie się 27 kwietnia 2023 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70. Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas tegorocznej konferencji prezentowane będą zasady współpracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przez Certyfikowanego superwizora Stosowanej Analizy Zachowania z wieloletnim doświadczeniem. Poruszony zostanie problem wsparcia dziecka przez inne osoby w rodzinie. Przedstawione zostaną różne strategie, które mają na celu przygotowanie osób z ASD do etapu dorosłości. Analizowane będą zagadnienia wykorzystania nowych technologii w służbie autyzmu. Poruszone zostaną problemy żywienia dzieci ze spektrum autyzmu. Prelegenci wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.
W programie:
- Certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania Beata Ignaczewska, Centrum Terapii Behawioralnej w Gdańsku, "Terapia dziecka w spektrum autyzmu w domu, przedszkolu i szkole -zasady współpracy”.
- mgr Anna Woźniak, mgr Kamila Rzosińska Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne Futurum w Łodzi, "Mój wnuk ma autyzm. Babcia i dziadek jako wsparcie w systemie rodzinnym”.
- dr Izabela Chojnicka, mgr Urszula Wielgat, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego "Nowe technologie w służbie autyzmu: analiza mowy i języka z użyciem technik komputerowych”.
- dr Katarzyna Bąbik-Bronić, Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, "Co wiemy o żywieniu dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)?”
- dr Agnieszka Żabińska, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie "Od zaburzeń do samoświadomości. Drogi do spełnionej dorosłości osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Warunki uczestnictwa:
- w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/Zbu8JrsxVSbXzMDt6 do dn. 21.04.2023r.
- udział w konferencji jest płatny - wynosi 150 zł
- konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej
- opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Do Celu" ul. Lipska 2, 26-600 Radom.
Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać "WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE".
- dodatkowych informacji dotyczących rejestracji oraz warunków uczestnictwa udziela sekretariat szkoły pod numerem telefonu 48/ 366-41-31
 
Zapraszamy serdecznie do śledzenia wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/522533336724046 aby być na bieżąco.
Czytany 613 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 kwiecień 2023 10:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form