Ułatwienia dostępu

Aktualności

01 czerwiec

Wycieczka do Poznania i Gniezna uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Gniezna, Rogalina i Poznania w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszy dzień wycieczki w pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz zabytkowe Drzwi Gnieźnieńskie. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Spacerując Szlakiem Traktu Królewskiego naszą uwagę przyciągnęły rzeźby królów, nie można przejść obok nich obojętnie, to dzieła sztuki.

Drugi dzień wycieczki to Rogalin. W Rogalinie podziwialiśmy urokliwy zespół pałacowo - parkowy z obszarem dawnego majątku ziemskiego. Zobaczyliśmy piękną galerię obrazów, a w zabytkowym parku pomniki przyrody - Dęby Rogalińskie. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”, która zakończyła się grą.

Trzeci dzień szkolnej wycieczki to zwiedzanie historycznego zespołu miasta Poznania. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, a potem spacer po Starym Mieście: Ratusz, Stary Rynek, Kolegiata Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Poznań to spotkanie historii z nowoczesnością.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form