Ułatwienia dostępu

Aktualności

01 czerwiec

Wycieczka do Poznania i Gniezna uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Wycieczka dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Gniezna, Rogalina i Poznania odbyła się w ramach jednego obszaru tematycznego: „Kultura i Dziedzictwo Narodowe”. Uczestnicy zwiedzili 6 punktów edukacyjnych w województwie wielkopolskim.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie przybyli do Gniezna i zwiedzili Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha, obejrzeli i poznali historię życia i śmierci Św. Wojciecha, która została przedstawiona na Drzwiach Gnieźnieńskich, które są jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Gniezna, ale i Polski. Następnie zwiedzili Rynek Gniezna, przeszli Traktem Królewskim, podziwiając posągi królów Polski i legendarnych władców. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki wybrali się do Rogalina, gdzie zwiedzili Zespół pałacowo-parkowy. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli ogród i park, ze słynnymi dębami: Lechem, Czechem i Rusem. Następnie obejrzeli galerię obrazów i uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”. Po południu uczestnicy pojechali do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie poznali historię jego założenia oraz podziwiali udomowione zwierzęta. Wzięli także udział w konkursie fotograficznym na „Najciekawsze zwierzę”.

Dzień trzeci to Poznań, a w nim historyczny zespół miasta, uznany za Pomnik historii. Uczniowie byli na Ostrowie Tumskim i obejrzeli Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie Stare Miasto, a na nim Rynek z dawnym Ratuszem, Kościołem Farnym. Odwiedzili także Muzeum Narodowe w Poznaniu i podziwiali galerie obrazów, m.in. obrazy J. Malczewskiego czy S. Wyspiańskiego. Nie zabrakło także legendy o Poznańskich Koziołkach i wysłuchaniu Hejnału Poznania.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form