Ułatwienia dostępu

Aktualności

08 maj

Konferencja "Autyzm - pomagamy zrozumieć świat"

7 maja 2015 roku odbyła się konferencja pod tytułem „Autyzm – pomagamy zrozumieć świat”, zorganizowana przez naszą placówkę. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10.00 wystąpieniem Pani mgr Ewy Pucułek, która przywitała przybyłych gości i prelegentów. Wśród obecnych w Centrum Konferencyjnym Gromada znaleźli się dyrektorzy radomskich placówek oświatowych, nauczyciele, psycholodzy, logopedzi, jak również rodzice. Obecna była także wiceprezydent Radomia Anna Maria Białkowska. Po uroczystym otwarciu konferencji głos zabrały nasi pedagodzy panie Maria Iwańczyk i Anna Zgrzebniak, które zaprezentowały, w jaki sposób kształtuje się umiejętności funkcjonalne uczniów z autyzmem szkole przy ulicy Lipskiej 2 w Radomiu.

W programie konferencji znalazły się także wystąpienia znanych autorytetów w dziedzinie autyzmu.

- Dr Monika Suchowierska – Stephany z Fundacji na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i ich Rodzin „Krok po Kroku” BCBA opowiedziała zebranym w jaki sposób wykorzystywać w terapii dzieci z autyzmem założenia Stosowanej Analizy Zachowania.

- Pani Magdalena Kaźmierczak , Pyramid Educational Consultans of Poland przybliżyła korzyści płynące ze stosowania alternatywnej komunikacji PECS.

- dr n.med. Anna Rozetti, psychiatra dzieci i młodzieży, diagnosta CZD, dyrektor Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu NAVICULA w Łodzi, prezes Zarządu Głównego Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Polsce omówiła biomedyczne aspekty zaburzeń ze spektrum autyzmu w świetle wybranych koncepcji teoretycznych oraz badań własnych.

Podczas konferencji odbyła się również wystawa prac plastycznych „Mój świat”, których autorem jest uczeń z autyzmem ZSSiPO oraz przekazanie rowerów trójkołowych dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu przez fundację Eco textil oraz Polski Czerwony Krzyż oddział w Radomiu.

Galeria:

Czytany 1848 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 maj 2015 18:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form