Ułatwienia dostępu

Aktualności

klaudiam

klaudiam

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się wycieczka do Krakowa dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Termin realizacji: 18 października 2023 r. Koszt wycieczki w 80% jest finansowany przez Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20%. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator: Dominika Rutkowska

Kierownik wycieczki: Marlena Krzepisz-Dąbrowska

 

 

 

 

Dzisiaj uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zwiedzali stolicę małopolski - przepiękny Kraków w ramach projektu "Poznaj Polskę". Zaczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam zobaczyliśmy przepięknie zdobione komnaty królewskie. Ponadto poznaliśmy zasoby Skarbca z najcenniejszym przedmiotem na Wawelu - mieczem "Szczerbcem". Po spacerze na Rynek nastał czas na posilenie się w jednej z tutejszych restauracji. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice. Tam zobaczyliśmy wystawę słynnych polskich malarzy. Dzień zakończyliśmy spacerem po Rynku.

Nasi uczniowie biorą udział w programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 ? ❤️
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ??
Zadanie realizowane jest ze Środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wycieczka dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy do Gniezna, Rogalina i Poznania odbyła się w ramach jednego obszaru tematycznego: „Kultura i Dziedzictwo Narodowe”. Uczestnicy zwiedzili 6 punktów edukacyjnych w województwie wielkopolskim.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie przybyli do Gniezna i zwiedzili Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha, obejrzeli i poznali historię życia i śmierci Św. Wojciecha, która została przedstawiona na Drzwiach Gnieźnieńskich, które są jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Gniezna, ale i Polski. Następnie zwiedzili Rynek Gniezna, przeszli Traktem Królewskim, podziwiając posągi królów Polski i legendarnych władców. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki wybrali się do Rogalina, gdzie zwiedzili Zespół pałacowo-parkowy. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli ogród i park, ze słynnymi dębami: Lechem, Czechem i Rusem. Następnie obejrzeli galerię obrazów i uczestniczyli w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”. Po południu uczestnicy pojechali do Starego ZOO w Poznaniu, gdzie poznali historię jego założenia oraz podziwiali udomowione zwierzęta. Wzięli także udział w konkursie fotograficznym na „Najciekawsze zwierzę”.

Dzień trzeci to Poznań, a w nim historyczny zespół miasta, uznany za Pomnik historii. Uczniowie byli na Ostrowie Tumskim i obejrzeli Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie Stare Miasto, a na nim Rynek z dawnym Ratuszem, Kościołem Farnym. Odwiedzili także Muzeum Narodowe w Poznaniu i podziwiali galerie obrazów, m.in. obrazy J. Malczewskiego czy S. Wyspiańskiego. Nie zabrakło także legendy o Poznańskich Koziołkach i wysłuchaniu Hejnału Poznania.

 

 

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Gniezna, Rogalina i Poznania w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszy dzień wycieczki w pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz zabytkowe Drzwi Gnieźnieńskie. W Muzeum Początków Państwa Polskiego uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Spacerując Szlakiem Traktu Królewskiego naszą uwagę przyciągnęły rzeźby królów, nie można przejść obok nich obojętnie, to dzieła sztuki.

Drugi dzień wycieczki to Rogalin. W Rogalinie podziwialiśmy urokliwy zespół pałacowo - parkowy z obszarem dawnego majątku ziemskiego. Zobaczyliśmy piękną galerię obrazów, a w zabytkowym parku pomniki przyrody - Dęby Rogalińskie. Uczestniczyliśmy też w lekcji muzealnej „Zwyczaje szlacheckie”, która zakończyła się grą.

Trzeci dzień szkolnej wycieczki to zwiedzanie historycznego zespołu miasta Poznania. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski z Bazyliką Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, a potem spacer po Starym Mieście: Ratusz, Stary Rynek, Kolegiata Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. Poznań to spotkanie historii z nowoczesnością.

 

 

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn.  „POZNAJ POLSKĘ” odbędzie się dla uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy trzydniowa wycieczka do Poznania i Gniezna.   

Koszt wycieczki w 80 % jest finansowany przez  Ministerstwo, koszt własny uczestnika wynosi 20 %. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i wpłaty.

Koordynator:  Dominika Rutkowska
Kierownik wycieczki:  PSP Nr 16 - Beata Brzezińska
Kierownik wycieczki: Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Iwona Szałas

Termin realizacji: 24-26 maja 2023 r.

 

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form