Koło ekologiczne

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA EKOLOGICZNEGO I LOP W  ROKU SZK. 2012-2013

Prowadzące: mgr M. Krzepisz-Dąbrowska, mgr A. Soból, mgr I .Szałas.

Podczas zajęć realizowane są elementy Programu Edukacji Ekologicznej pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie….czyli jak pokochać przyrodę, żeby ona pokochała nas” (autorzy: Krystyna Popko-Tomasiewicz, Mariola Stefanik) oraz elementy programów własnych „Jestem przyjacielem przyrody” i „Obserwuję, doświadczam, działam”. Zrealizowane zostały następujące treści: Ziemia to nasz dom – poznajemy ją i chronimy; Świat przyrody – różnorodność roślin i zwierząt; Pomagamy ptakom przetrwać zimę; Segregowanie i zbiórka odpadów; Owoce źródłem witamin. Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę w siedzibie Lasów Państwowych „Grzyby jadalne i trujące”.

W ramach działalności koła szkoła została zgłoszona do konkursu organizowanego przez „RADKOM” pt. „Szkoła przyjazna środowisku”. W szkole znajduje się gniazdo recyklingowe, gdzie uczniowie do czterech pojemników segregują odpady i surowce wtórne.

Uczestnicy koła ekologicznego wzięli udział w  konkursach plastycznych i fotograficznych  organizowanych przez LOP i CEE. W konkursie „Drzewo blisko mnie” Wiktoria Filipiak zajęła II miejsce,  Julia Sońta wyróżnienie; w konkursie „Segregacja odpadów w mojej miejscowości” W. Filipiak zajęła II miejsce,  a Daniel Koncki zdobył wyróżnienie. Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali MP4 i książki. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie „Los zwierząt wolnożyjących w mieście”.

Na terenie szkoły został zorganizowany Apel ekologiczny podsumowujący akcję „Sprzątanie Świata 2012” oraz zajęcia edukacyjno-warsztatowe pt. „Drzewo zielony przyjaciel człowieka” i „Nasza ziemia dla uśmiechu dzieci nie dla sterty śmieci” w których wzięli udział uczniowie klas gimnazjum i PP. Zostały także przeprowadzone akcje „Złotóweczka dla pieseczka i koteczka” oraz zbiórka odzieży używanej pn. „Segregujesz – pomagasz”.

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz