Koło katechetyczne

Katecheza jest spotkaniem z Panem Bogiem. Poprzez lekcje katechezy uczniowie mają możliwość poznawania tajemnic wiary chrześcijańskiej i przybliżania się do Chrystusa.

Z myślą o uczniach naszej szkoły w 2008r powstało w szkole koło katechetyczne, które w sposób szczególny jest skierowane do uczniów przygotowujących się I Komunii Świętej (dotyczy to uczniów klas II i III) oraz do młodzieży klas gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

Poprzez zajęcia koła katechetycznego realizowane są następujące cele:

  • przygotowanie uczniów do I Komunii Świętej i rocznicy I Komunii Świętej
  • przygotowanie do przeżycia i pełnego uczestnictwa we mszy świętej
  • poznawania i kształtowanie właściwych postaw w czasie mszy świętej
  • wprowadzanie uczniów w życie Kościoła przez ich udział z rodzicami w niedzielnej mszy świętej i w nabożeństwach Roku Liturgicznego
  • przygotowanie uczniów klas gimnazjalnych do sakramentu Bierzmowania
  • integracja uczniów z parafią
  • poznawanie głównych świąt i uroczystości Roku Liturgicznego
  • przygotowywanie gazetki szkolnej związanej z głównymi okresami Roku Liturgicznego
  • kształtowanie postawy właściwego zachowywania się w kościele i wspólnej modlitwy

 

Uczniowie koła katechetycznego włączani są w przygotowywanie szkolnych uroczystości o tematyce religijnej takich jak Jasełka na Boże Narodzenie i apel Wielkanocny- o świętach zmartwychwstania Pana Jezusa. Zajęcia z uczniami w szkole oraz na terenie parafii mają formę modlitewnych spotkań wdrażających ich w liturgię kościoła.
Zajęcia koła katechetycznego organizowane na terenie parafii, są spotkaniami związanymi z głównymi uroczystościami i świętami Roku Liturgicznego. Uczniowie w szkole na bieżąco pomagają w uaktualnianiu gazetki religijnej związanej z głównymi uroczystościami i świętami liturgicznymi.

Uczestnicy koła katechetycznego poznają prawdy wiary i wiadomości religijne, a poznawane treści są dopełniane spotkaniami w kościele, którą prowadzą do wyrażania swojej wiary w Chrystusa przez praktyki religijne, wspólną modlitwę i uczestnictwo we mszy świętej.

Koło katechetyczne prowadzą:
Krystyna Majdańska
ksiądz Wojciech Tkaczyk

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz