Koło ogrodnicze

Celem koła jest kształtowanie wrażliwości estetycznej, pozytywnego stosunku do przyrody i środowiska naturalnego oraz aktywnego tworzenia z wykorzystaniem zasobów naturalnych, wspomaganie rozwoju dziecka poprzez różnorodne czynności manipulacyjne zgodne z jego możliwościami rozwojowymi.

Koło ogrodnicze działa na terenie szkoły od kilku lat. Należą do niego uczniowie z niepełnosprawnością intelektualnią w stopniu umiarkowanym i znacznym. Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie, w wymiarze 2 godzin.

Na zajęciach koła ogrodniczego uczniowie poznają otaczające szkołę drzewa, krzewy i kwiaty. Obserwują zmiany i zjawiska zachodzące w przyrodzie. Zapoznają się ze sposobami przechowywania materiałów przyrodniczych: segregacją i suszeniem techniką płaską zbieranych okazów oraz możliwościami ich wykorzystywania. Odbywają się zajęcia terenowe, wycieczki w okolice szkoły, zwiedzanie ogródków działkowych, spacer po osiedlu. Wykonywane są prace na skalniaku i rabatach wokół szkoły – plewienie chwastów, podział i przesadzanie roślin, usuwanie przekwitłych części. Rozsadzamy kwiaty doniczkowe, ozdabiamy sadzonkami roślin jednorocznych rabaty wokół szkoły i taras.

Opiekunowie koła:
mgr Barbara Cis
mgr Małgorzata Dziewit

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz