Koło muzyczne

Wielu uczniów naszej szkoły, pomimo swoich ograniczeń, posiada naturalne zdolności, predyspozycje, które pragną rozwijać na zajęciach koła muzycznego. Ta forma zajęć pozalekcyjnych jest szczególnie lubiana przez uczniów, a udział w występach artystycznych zawsze odbierany jest jako nagroda, wyróżnienie i przywilej reprezentowania szkoły w środowisku lokalnym.

Głównym celem naszych spotkań jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, wyzwalanie aktywności ruchowej, kształtowanie twórczej ekspresji, a także rozwijanie  zainteresowań artystycznych.

Dla rozwoju osobowości i kreatywności ucznia, ważny jest  sam proces tworzenia prezentacji t.j: wybór utworów, instrumentów muzycznych, rekwizytów, kostiumów, nauka kroków tanecznych, zapamiętanie układów choreograficznych, ale też najtrudniejsze - uzewnętrznienie i przekazanie emocji. Wszystkie te elementy budują poczucie sukcesu ucznia, uczą wytrwałości, odpowiedzialności i współpracy w grupie. Występy na scenie stają się ukoronowaniem pracy, niosą radość i ogromne przeżycia, mobilizują do podejmowania kolejnych wyzwań.  

Uczniowie koła muzycznego prezentują swoje umiejętności i otrzymują nagrody w różnych, najczęściej cyklicznych  uroczystościach, konkursach, przeglądach i festiwalach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim:

- Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Śpiewajmy Razem”,

- Konkurs Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości – klub „Ustronie”,

- Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim,

- Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Cudowne ogrody” w Kowali,

- Radomskie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych,

- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,

- Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”,

- Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  „TACY SAMI”

- Festyn Rodzinny w ZSS i PO w Radomiu.

- uroczystości szkolne. 

Koło muzyczne prowadzą nauczyciele:

Agata Dobrasiewicz – nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta

Agnieszka Kacprowicz – oligofrenopedagog i terapeuta

 

 

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz