Ułatwienia dostępu

Koło muzyczne

Wielu uczniów naszej szkoły, pomimo swoich ograniczeń, posiada naturalne zdolności, predyspozycje, które pragną rozwijać na zajęciach koła muzycznego. Ta forma zajęć pozalekcyjnych jest szczególnie lubiana przez uczniów, a udział w występach artystycznych zawsze odbierany jest jako nagroda, wyróżnienie i przywilej reprezentowania szkoły w środowisku lokalnym.

Głównym celem naszych spotkań jest wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, wyzwalanie aktywności ruchowej, kształtowanie twórczej ekspresji, a także rozwijanie  zainteresowań artystycznych.

Dla rozwoju osobowości i kreatywności ucznia, ważny jest  sam proces tworzenia prezentacji t.j: wybór utworów, instrumentów muzycznych, rekwizytów, kostiumów, nauka kroków tanecznych, zapamiętanie układów choreograficznych, ale też najtrudniejsze - uzewnętrznienie i przekazanie emocji. Wszystkie te elementy budują poczucie sukcesu ucznia, uczą wytrwałości, odpowiedzialności i współpracy w grupie. Występy na scenie stają się ukoronowaniem pracy, niosą radość i ogromne przeżycia, mobilizują do podejmowania kolejnych wyzwań.  

Uczniowie koła muzycznego prezentują swoje umiejętności i otrzymują nagrody w różnych, najczęściej cyklicznych  uroczystościach, konkursach, przeglądach i festiwalach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim:

- Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Śpiewajmy Razem”,

- Konkurs Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości – klub „Ustronie”,

- Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim,

- Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Cudowne ogrody” w Kowali,

- Radomskie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych,

- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,

- Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”,

- Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  „TACY SAMI”

- Festyn Rodzinny w ZSS i PO w Radomiu.

- uroczystości szkolne. 

Koło muzyczne prowadzą nauczyciele:

Agata Dobrasiewicz – nauczyciel muzyki i muzykoterapeuta

Agnieszka Kacprowicz – oligofrenopedagog i terapeuta

 

 

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Czerwiec 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form