Ułatwienia dostępu

Koło plastyczne

Zajęcia plastyczne pełnią szczególną rolę dla osób o obniżonej sprawności umysłowej jakimi są uczestnicy naszego kółka. Aktywność plastyczna wyzwala u ucznia potrzebę: działania, tworzenia, zabawy, afirmacji własnego „ja”, znaczenia i wartości. Tworząc, dziecko przekazuje własne przeżycia, doświadczenia, uczucia oraz wiedzę w formie właściwej tylko dla niego. Najważniejszą funkcją tworzenia w przypadku dzieci i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie jest możliwość zamanifestowania przez nich własnego istnienia, wypowiedzenia się nawet przez dzieci nie mówiące, a przede wszystkim jest to źródło spontanicznej radości i wielu przeżyć estetycznych. Rysowanie, malowanie jest aktywnością najbardziej dla naszych dzieci dostępną i możliwą do realizacji.

Kółko plastyczne działa w naszej szkole już od kilku lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w klasie przystosowanej do tego typu zajęć; są w niej duże stoły i sztalugi.

Na zajęciach koła dzieci tworzą swoje prace przez m.in.: malowanie farbami, włóczką, tamponami, rysunek lawowany, rysowanie patykiem na podkładzie z klejówki, batik jednobarwny i wielobarwny, rysowanie topionymi kredkami świecowymi, collage, modelowanie przestrzenne techniką nawarstwiania papieru, modelowanie mas plastycznych i wiele innych. Wystawy prac uczniów na terenie szkoły i poza nią są źródłem ogromnej satysfakcji, pozwalają dzieciom zaistnieć, motywować do dalszego działania, co tak bardzo ważne jest w nabywaniu samodzielności i dla ich zaistnienia w społeczeństwie.

Anna Bąk
Beata Brzezińska
Wioletta Piskorz

 

Osiągnięcia:

Rok szkolny 2007/2008

 • konkurs na najładniej ubraną choinkę „Gwiazdka na deptaku” organizator: Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu – II miejsce -nagroda DVD dla szkoły oraz 14 biletów do teatru na spektakl „Pinokio”
 • „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie” – org. Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich
  • ​Grzegorz Lis - I miejsce
  • Adrian Płaza - II miejsce
  • Szymon Mital - III miejsce
  • Marcin Włoskowicz i Iza Podsiadło wyróżnienia​
 • ​​​„Kiedy dzwonię po straż pożarną” – organizator: komenda Główna Straży Pożarnej w Radomiu Iza Podsiadły - III miejsce

Rok szkolny 2008/2009

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień Bez Samochodu”- organizator: Ministerstwo Środowiska, Departament Edukacji i Komunikacji Społecznej Warszawa – Kamil Lis otrzymał wyróżnienie
 • 12.08r – konkurs na najładniej ubraną choinkę „Gwiazdka na deptaku” organizator: Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu – III miejsce -nagroda DVD
 • „Tobi – mały mieszkaniec dużego drzewa” – ogólnopolski konkurs plastyczny, organizator: Wydawnictwo Znak, Izabela Podsiadły zdobyła II miejsce w konkursie internetowym – dyplom i nagroda książkowa.

Rok szkolny 2009/2010

 • „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” – konkurs plastyczny organizowany przez Prezydenta Miasta Radom, Kuratorium Oświaty, Zarząd Regionu Ziemia Radomska NSZZ „Solidarność” – Norbert Łobodziński zajął I miejsce
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny eliminacje powiatowe w Radomiu: „Zapobiegam pożarom” – Bartek Słomka zajął II miejsce, Anna Wabik otrzymała wyróżnienie.
 • Konkurs plastyczny: „Kartka Wielkanocna” – organizowany przez SOSW dla dzieci Niewidzących i Słabowidzących w Radomiu – Bartłomiej Słomka zajął I miejsce

Rok szkolny 2010/2011

 • „Gwiazdka na deptaku” – konkurs na najładniej ubraną choinkę – organizator – Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu – III miejsce i nagroda rzeczowa – sprzęt muzyczny eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy Pożarom” – wyróżnienia – nagrody rzeczowe dla uczniów Izabeli Podsiadły i Norberta Łobodzińskiego – kaski rowerowe
 • Prezentacje 2011 - organizowanym przez PSP nr 6 w  Radomiu – I miejsce i wyróżnienie – nagrody rzeczowe dla uczniów Bartłomieja Słomki i Pauliny Skorupskiej oraz puchar dla szkoły.

Rok szkolny 2011/2012

 • „Jestem uczestnikiem ruchu drogowego, więc myślę” – wojewódzki konkurs plastyczny, organizator: Kuratorium Oświaty w Warszawie – Dawid Wiśniewski otrzymał wyróżnienie i otrzymał nagrodę rzeczową
 • „11 listopad Dzień Radości wolnej Ojczyzny” – powiatowy konkurs plastyczny, organizator: Spółdzielnia mieszkaniowa „Ustronie” – Konrad Matacki zajął III miejsce i otrzymał nagrodę rzeczową
 • „Kartka do Św. Mikołaja” – powiatowy konkurs plastyczny, organizator: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ustronie”, Anna Wabik i Izabela Podsiadły otrzymały wyróżnienie i nagrody rzeczowe
 • „Gwiazdka na deptaku” – konkurs na najładniej ubraną choinkę – organizator – Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu – II miejsce i nagroda rzeczowa

Rok szkolny 2012 / 2013

 • „Widzisz zagrożenie – szybko reagujesz, życie ratujesz” konkurs zorganizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM- I miejsce dla Agnieszki Jaworskiej – nagroda rzeczowa, praca została zamieszczona w kalendarzu wydanym przez Urząd Miasta Radom na 2013 rok, pozostali uczniowie: Anita Kwiecień, Iza Podsiadły, Anna Wabik, Dawid Wiśniewski, Konrad Matracki otrzymali wyróżnienie i nagrody rzeczowe.
 • „11 listopada -  dzień radości z wolnej ojczyzny” konkurs ogłoszony przez Klub Osiedlowy „Ustronie” - I miejsce: Dawid Wiśniewski, II miejsce: Agnieszka Jaworska, III miejsce: Anna Wabik – dla wszystkich upominki rzeczowe
 • „Gwiazdka na deptaku” – konkurs na najładniej ubraną choinkę – zorganizowany przez Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu - wyróżnienie dla uczniów kółka plastycznego, nagrody rzeczowe
 • „Niebo w kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną – ogólnopolski konkurs plastyczny, zorganizowany przez Polską Fundację Sportu i Kultury oraz SP w Płocku - wyróżnienie – Dawid Wiśniewski – dyplom i nagroda rzeczowa.
 • „Tradycje Wielkanocne” konkurs na koszyczek i pisankę zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach- wyróżnienie dla uczniów kółka plastycznego – dyplom i nagroda rzeczowa
 • „Bądź zdrów, bądź trzeźwy, bądź czysty” konkurs na plakat zorganizowany przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu - I miejsce – Konrad Matacki – dyplom i nagroda rzeczowa – tablet

Rok szkolny 2013/2014

 • „Od niepodległości do wolności”- Anita Kwiecień i Kamil Lis otrzymali nagrody rzeczowe za zajęcie I i II miejsca
 • Tradycje Wielkanocne” konkurs na koszyczek i pisankę zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach - wyróżnienie dla uczniów kółka plastycznego – dyplom i nagroda rzeczowa
 • „Szczęśliwa rodzina”- III miejsce - Daniel Koncki, Weronika Gumińska – wyróżnienie
 • „Woda źródłem życia” konkurs zorganizowany przez Wodociągi Miejskie w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia - II miejsce -  J. Sońta nagroda tablet, III miejsce – M. Skurzyńska nagroda mp4

Rok szkolny 2014/2015

 • ”Święto Niepodległości – życie w mojej wolnej Ojczyźnie” konkurs zorganizowany przez Klub Osiedlowy „Ustronie” – I miejsce Łukasz Zegarek, II miejsce Katarzyna Sońta
 • „Nowoczesny patriota – 590 powodów” – konkurs ogólnopolski, organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku, Stowarzyszenie PEMI, z siedzibą w Warszawie osiągnięcia: II miejsce Agnieszka Jaworska

 • „Kartka do Św. Mikołaja” – konkurs powiatowy, organizator: Klub Osiedlowy „Ustronie”, osiągnięcia: II miejsce Zuzanna Frączek, 5 wyróżnień: Natalia i Wiktoria Kołodziejczyk, Izabella Podsiadły, Katarzyna Gwizd, Agnieszka Kaca
 • „Widzisz zagrożenie szybko reagujesz życie ratujesz ” – konkurs powiatowy, organizator: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM, osiągnięcia: I miejsce Agnieszka Jaworska, III miejsce Anita Kwiecień, 3 wyróżnienia: Kuba Bednarek, Judyta Chmura, Sebastian Król

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form