Ułatwienia dostępu

Koło turystyczne

Koło turystyczne działa w naszej szkole od kilku lat. Zostało założone, aby popularyzować turystykę jako jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Różnorodność oddziaływań sprzyja rozwojowi komunikacji oraz uspołecznieniu naszych uczniów. Wspólne uczestnictwo w zajęciach rodzi sytuacje motywujące dzieci do wysiłku i do pracy. Uczestnicy koła turystycznego poznają historię swojego miasta, okolic oraz poprzez gry i zabawy, krainy geograficzne Polski.

Podczas zajęć koła skupiliśmy się głównie na następującej tematyce:

 

  • Bezpieczne uczestniczenie w ruchu drogowym, droga do szkoły i ze szkoły, bezpieczne poruszanie się podczas spacerów, wycieczek, rajdów
  • Moje najbliższe środowisko - rodzina, szkoła
  • Moje miasto
  • Moja ojczyzna-Polska
  • Ochrona przyrody
  • Ubieranie się stosownie do warunków pogodowych
  • Kultywowanie tradycji i obyczajów świątecznych
  • Wypoczynek podczas różnych pór roku: jesień, zima

 

Opiekunowie koła: Małgorzata Musiał, Marzena Kutkowska, Marzena Adamiec, Dorota Jastrzębska-Kwapisz prowadzą na terenie szkoły koło PTSM-u, biorą czynny udział w zebraniach, spotkaniach, zlotach oraz uczestniczą w rajdach organizowanych przez koło PTSM w Radomiu.

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Grudzień 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form