Ułatwienia dostępu

Gimnastyka korekcyjna

Zajęciami z gimnastyki korekcyjnej objęci są uczniowie, którzy według wskazań lekarskich mają określone wady postawy lub nadwagę.

Zajęcia te mają na celu zahamowanie dalszego pogłębiania się występujących wad postawy, korekcję konkretnej wady, wyrabianie nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała, przeciwdziałanie przykurczom mięśniowym będących wynikiem utrwalonych wad postawy oraz wzmacnianie i rozciąganie mięśni według zaleceń lekarza.

Na zajęciach stosuje się podstawowe techniki masażu oraz ćwiczenia oddechowe i ogólnorozwojowe.

Stałymi elementami zajęć jest również praca nad orientacją w schemacie własnego ciała i koordynacją wzrokowo – ruchową. Doskonalone są również umiejętności z zakresu samoobsługi – samodzielne przebieranie się w strój sportowy.

W pracy z młodszymi uczniami wykorzystuje się również elementy zabawy.

Zajęcia mają charakter terapii indywidualnej i prowadzone były w grupach 2-lub,3- osobowych, a w uzasadnionych przypadkach pojedynczo.

Praca na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej ma charakter indywidualny i uwzględnia specyficzne potrzeby i możliwości uczniów. Tempo i stopień trudności ćwiczeń w obrębie konkretnej wady dostosowane są do każdego ucznia. Stopień samodzielności wykonywania ćwiczeń zależy od predyspozycji, umiejętności i możliwości ucznia.

Szkoła dysponuje bogatym wachlarzem sprzętu ułatwiającym i uatrakcyjniającym zajęcia oraz wykwalifikowaną kadrą.

Galeria

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil

Kalendarz

« Październik 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Please enable the javascript to submit this form