Ułatwienia dostępu

wtorek, 06 luty 2024 10:33

Projekt: Outdoor education”- „Edukacja terenowa” jako innowacyjne podejście w nauczaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych im. Św. Brata Alberta w Radomiu otrzymał pozytywną ocenę wniosku złożonego w ramach projektu Erasmus+ o tytule "Outdoor education”- „Edukacja terenowa” jako innowacyjne podejście w nauczaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Projekt ma na celu wzmacnianie kluczowych kompetencji uczniów i nauczycieli, a także poszerzenie ich wiedzy i umiejętności w obszarze językowym, cyfrowym i kulturowym. Projekt pokazuje, że współpraca pomiędzy uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest możliwa i może przynieść wymierne korzyści. W ramach projektu 12 uczniów weźmie udział w atrakcyjnych zajęciach przeprowadzonych w trakcie 9-dniowego wyjazdu do Grecji. Efektem współpracy będzie stworzenie bloga dokumentującego przebieg projektu. Oprócz zdobytych doświadczeń i nowej wiedzy, uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i certyfikaty. Ponadto, 4 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach metodycznych związanych z tematyką projektu we Włoszech i Hiszpanii, a 2 nauczycieli będzie miało możliwość obserwacji pracy w szkole specjalnej w Rumunii. Projekt rozpocznie się 1 września 2023 roku i potrwa do 30 września 2024 roku.
 
szkolni koordynatorzy: Marzena Kutkowska, Marta Kalwarczyk

 

  1. Ogłoszenie rekrutacja
  2. Karta zgłoszenia

 

niedziela, 05 czerwiec 2022 19:53

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych im. Św. Brata Alberta w Radomiu otrzymał pozytywną ocenę wniosku złożonego w ramach projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – w czwartym naborze
 
szkolni koordynatorzy: Marzena Kutkowska, Marta Kalwarczyk
 
Tytuł projektu: ,,Wędrówka przez dwa kraje”
 
Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, przy współpracy z litewską szkołą  planuje zrealizowanie innowacyjnego projektu edukacyjnego, wzmacniającego kluczowe kompetencje uczniów i nauczycieli obu szkół. Realizacja projektu poszerzy wiedzę i umiejętności uczestników w obszarze językowym, cyfrowym, kulturowym, a także przede wszystkim pokaże, że współpraca pomiędzy uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a uczniami w normie intelektualnej jest możliwa i może przynieść wymierne korzyści dla obu grup. W ramach projektu 10 uczniów naszej szkoły weźmie udział w atrakcyjnych zajęciach przeprowadzonych w trakcie 7  dniowego wyjazdu na Litwę. Efektem współpracy będzie stworzenie bloga dokumentującego przebieg projektu. Oprócz zdobytych doświadczeń i nowej wiedzy, w ramach realizacji projektu uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i certyfikaty.
 
Czas trwania projektu: 02.06.2022-01.12.2022

  1. Regulamin rekrutacji
  2. Karta zgłoszeniowa
  3. Protokół rekrutacji

Link do Bloga z wyjazdu: https://zssipo.wixsite.com/powerblog

Wizyta w PSP3: https://www.facebook.com/zssipo/posts/854947639086731

Prezentacja: https://www.facebook.com/zssipo/posts/pfbid0...

Broszura: broszura_lietuva.pdf

Powerpoint: litwa.ppsx

Media:

https://www.eska.pl/radom/uczniowie-radomskiej-szkoly-specjalnej-wzieli-udzial-w-miedzynarodowym-projekcie.html

https://radioradom.pl/gosc-dnia-marzena-kutkowska-i-marta-kalwarczyk

wtorek, 22 luty 2022 13:10

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne,
w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na
zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów korzystają z wyposażenia technicznego potrzebnego do realizacji tego programu. Bieżące informacje, zdjęcia upubliczniane są w aktualnościach na naszej stronie internetowej profilu fb oraz ig.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa

W ramach programu ?‍? Ministerstwo Edukacji i Nauki ??‍? #LaboratoriaPrzyszłości ? Szkoła Podstawowa nr 16 wyposażana jest w najnowocześniejszy ? sprzęt do pracy z uczniami. Są to m.in.: 
? Drukarka 3D ???
? Mikrokontrolery ⚙️?
? Sprzęt i oprogramowanie foto/video do prezentacji osiągnięć uczniów ???
? Zestaw do robotyki i programowania ?
? Robot wielofunkcyjny.?‍?

Dostarczony sprzęt wzbudza tak ogromne zainteresowanie, że jesteśmy pewni iż posłuży on rozwojowi praktycznych i technicznych umiejętności naszych uczniów.

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId8d8e9ebcca

Galeria zdjęć:

Zajęcia z druku 3d:

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId170c46a391

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId1da5d7c7bc

Zajęcia z programowania, robotyki i wykorzystania mikrokontrolerów:

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId468614cdb4

Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu foto i video:

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId241d05a02c

Zajęcia z wykorzystaniem robota wielofunkcyjnego

View the embedded image gallery online at:
https://zssipo.radom.pl/projekty.html#sigFreeId753e5ad0a8

 

 

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych

ul. Lipska 2, 26-600 Radom

Tel / Fax: (48) 366 82 20

Tel / Fax: (48) 366 41 31

Email:

dyrektor@zssipo.radom.pl

sekretariat@zssipo.radom.pl

Inspektor Ochrony Danych:

iod@zssipo.radom.pl

Administrator strony:

admin@zssipo.radom.pl

Jak dotrzeć

Polub Nasz profil